Yeniden Başlamak İçin Güzel Birgün

 

 

Yazar :Liane Moriarty
Çevirmen:Cumhur Mısırlıoğlu
Yayınevi:Neo Kitap

Bu kitabı adından etkilenerek aldığımı saklamayacağım. Yeniden başlangıçları kim sevmez ki. Kitabın konusu oldukça ilginçti.

Düşünsenize bir uyanıyorsunuz ve son 10 yılı hiç hatırlamıyorsunuz. Alice’de spor salonunda düşüp bayılıyor, gözlerini açtığında kendini ilk çocuğuna hamile 2o’li yaşların sonunda zannediyor. Kocasının onu çok merak edeceğini düşündüğü için ona ulaşmaya uğraşıyor ama kocasının telefondaki sesi çok sevecen gelmiyor. Evine gelip kocasıyla ayrılmış olduğunu, 3 çocuk annesi gıcık bir kadına dönüştüğünü farkediyor. Hiç tanımadığı hatıralar gidip geliyor. 10 seneden ne kadar değişmiş olacağına inanamıyor. Bir yandan hatırlamaya bir yandanda ailesini yeniden tanımaya çalışıyor. Tatil gününe yakışan oldukça sürükleyici bir kitap.

Kitap bitince düşünmeden edemedim. 10 seneyi hatırlamasaydım ne olurdu diye. 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *