Venedikte 1000 gün

Yazar : Marlena de Blasi

Yayın evi: Doğan Kitap

Çeviren :Aslı Özarpacı

 

Ayağımın tozu ile Venedik’ten geldim. Venedik’e yakın bir sahilde güzel bir tatil yaptık. Birçok küçük kitapçı keşfettik. Bunları iler ki postlarda anlatacağım. Sahilde kitap okudum bol bol. Venedik’te 1000 gün kitabı ise gitmeden önce okuduğum bir kitaptı. İçinde Venedikle ilgili bir sürü detay olduğu için notlar aldım. en sevdiğim kısım ise en arkasındaki aşıklar için venedik rehberiydi.

” 4 sene önce 11 Aralık’ta saat 5 ‘te seni görmüştüm. Meydanda seni gördüğüm öğleden sonradan beri seni seviyorum” diyen bir İtalya’nın peşinden İtalya’ya yerleşen ve onunla 2. bir hayat kuran Amerikalı bir kadının hikayesi. Aynı zamanda geleneklerine sıkı sıkı bağlı bi adamın değişim hikayesi. İçinde bol bol aşk, romantizm ve Venedik var.

Amerikalı yazar Marlena de Blasi’nin otobiografik romanı. Onlar Venedik’te ki aşk dolu 1000 gün sonra Orvieto’ya taşınırlar ve gastronomi turları düzenlerler. Hala bu kitabı okuyup yolu oradan geçenler kapılarını çalmaya devam ederler.

Unutmadan kitabın sonundaki bir diğer sürpriz ise yemek tarifleri. Hepsi denemeye değer… 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Venedikte 1000 gün

  1. lale says:

    bu kitabı çok duydum bu günlerde mutlaka okumak istiyorum…Yemek tariflerini de denerim hatta:)

  2. ebru says:

    bu kitabı kendim okumuşum gibi teyzeme anlattım dün ve hemen aldı :)Şimdi hemen okusun diye bekliyorum ki sıra bana gelsin 🙂

  3. esen says:

    hemen bugün alıcam bu kitabı:D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *