Kitap Kulübü

Uzun zamandır bir kitap kulübü kurmak istiyordum ve sonunda Ocak ayında Kazım Karabekir Kültür Merkezi Kitap Kulübü ilk toplantısını yaptı. Kitap kulübü tecrübem filmlerden ve kitaplardan geliyordu. Açıkçası biraz korkuyordum. İlk Kitap klasiklerden olsun istedim. Jane Austen’in Aşk ve Gurur ‘u ile başladık. 27 Ocak Perşembe akşamı 12 kadın toplandık. Kitabın kapağından başladık konuşmaya, Kitabın karakterlerinden günümüzde kadının rolüne kadar her şeyi konuştuk. Sonrasında da tadı damağımda kalan bir kitap sohbeti yaptık. Genç Kızların yazarının takma isimle yazmasına şaşırdık.  Bir Genç Kız yetişiyor kitap karakteri Fanny’nin musluk önünde yıkanmasını bile hatırladık. Sonra 2. kitabımızı seçtik. Barış Bıçakçı’dan Seyrek Yağmur. 25 Şubat akşam 8’de buluşmak üzere ayrıldık.  Ertesi sabah gecenin keyfi ile mutlu uyandım. Yaşasın bizi mutlu eden kitap dostları ! 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in kitap kulübü and tagged . Bookmark the permalink.

2 Responses to Kitap Kulübü

  1. ozlem says:

    merhabalar,
    internette katılabileceğim bir kitap kulübü ararken gördüm yazınızı.

    Acaba hala devam ediyor mu ve dışarıdan misafir kabul ediyor musunuz 🙂

  2. admin says:

    Merhaba Yorumunuzu geç gördüm. Kusura bakmayın. Bir sonraki buluşmamız 22 Haziran çarşamba akşamı, saat 8’de Kitabımız film anlatıcısı kız. info@kitapokuyankiz.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *