Bir Yaşam Biçimi

Yazar : Amelie Nothomb

Yayın evi: Doğan Kitap

Çeviri:Yaşar İlksavaş

Ünlü yazar Amelie Nothomb Bağdat’da savaşan obez bir Amerikalı askerden bir mektup alır ve karşılık yazdığı mektupla mektup arkadaşı olurlar. Tüm kitap ikisinin yazışmalarından oluşuyor. Daha önce hiç Amelie Nothomb kitabı okudunuz mu? ben daha önce Ne Adem Ne Havva’yı okumuştum ancak bu kitap gibi çarpmamış olacak ki beni yazarı araştırmamışım. Bu kitabın neredeyse her sayfasında altını çizeceğim cümleler var.

Melvin’in kilolarının içinde bir aile kurması mesela çok düşündürdü beni. Daha fazka ayrıntı yazıp kitabı okumak isteyenlerin keyfini kaçırmak istemiyorum. Açlık grevinin tersine yeme grevi yaparak savaşı protesto eden bu askerin hikayesini seveceğinizi umuyorum.Bir günde okuyacağınız ama bir günde sindiremeyeceğiniz bir kitap bu.

Amelie Nothomb 1992’den beri her yıl bir kitap çıkartmış. Listeme Katilin Temizliğini ekledim hemen. Diğer kitaplarını da okumak istiyorum.

İnternette yazar üzerine çok fazla bilgi yok. Kendi sayfası anadilinde yani Fransızca. Ama kitaplarını incelemek isterseniz Idefix’in sayfasına bir göz atabilirsiniz.

http://www.idefix.com/kitap/amelie-nothomb-am-lie-nothomb-/urun_liste.asp?kid=5056

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Uncategorized, Yazarlar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *