Bir Gün

Yazar: David Nicholls

Yayın evi: Pegasus

Çeviri: Nalan Işık Çeper

Emma ve Dexter 1988 yılının 15 Temmuzunu birlikte geçirirler. Bu bir gün birbirlerinin hayatında önemli bir yer etmelerine yetmiştir. Kitap iler ki yıllardaki 15 Temmuzları anlatarak onların birbirleriyle ve birbirleri olmadan hayat hikayelerini anlatıyor. Arkadaşlık ve aşk ikisi karşılıklı duygularla birleşirse ortaya muhteşem bir aşk çıkar ama bu ikisinin aynı anda birleşmesi hep zor olmuştur. Televizyoncu zengin bir aileye sahip ,vurdumduymaz ve yakışıklı Dexter ve Entel, güzelliğinin farkında olmayan , dünya sorunlarıyla ilgili ve amaçlarının peşinde koşan Emma. Birlikte geçirdikleri günler ayrı ayrı geçirdiklerinden daha az olsa da hikayeleri, aşkları ve arkadaşları çok sahici.

Bu kitaba uzun süre elim gitmedi kitapçılarda , sonra bir kaç kez elime aldım bıraktım.  En sonunda zamanı geldi. Okurken beni karışık kaset yaptığımız  günlere götürdü. Romanda Emma’nın yaptığı karışık kasetlerde hangi şarkılar olduğunu yazar web sayfasında yayınlamış.Güzel bir liste: http://www.davidnichollswriter.com/one_day

 Kasım’da filmi de gelecekmiş. Kitabı okuyunca filminde genelde hayal kırıklığı yaşıyorum. Bir Gün’de hayal kırıklığı yaşayıp yaşamayacağımı denemeden bilemeyeceğiz.

Yazar hakkında daha çok bilgi için bir tık lütfen…

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar. Bookmark the permalink.

One Response to Bir Gün

  1. lale says:

    Sanki bizim senede bir gün nhikayesine benziyor…Film bu hafta vizyona giriyormu…İzleyeceğim hemen…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *