Yanya

Çok korkarak aldım Senden Sonra Ben  kitabını  elime ama sevdim. Özellikle grup terapisinde paylaşılan kısımlar keşke daha çok olsaydı diye düşündüm. Evde olmak,  evde vakit geçirmek hüzün veriyor ama kendimi hep dışarıda oyalayıp evden kaçmak istemiyorum. O da bir zaman sonra iyi gelmiyor. Kaçmadan tüm hislerin yaşanması gerektiğini söylüyor okuduğum her kitap ama bazen o hisler beni yutacak kadar büyükler.

2 sene evveldi bir rüya görmüştüm Rüyamda kanserdim ve ölecektim. Korkunç bir rüya değildi gayet kabuldeydim.  Ertesi gün Kazım abiye senle hiç tatil yapmadım bak ölürsem üzülürsün demiştim. Evet biz ölümle ilgili kötü şakalar yapardık hatta ölüm kapımızı çaldığında da onunla baş etme biçimimiz bu kötü şakalardı.  Beraber büyükannenin doğduğu evi bulmaya Yanya’ya gitme planı yaptık. Bu planı gerçekleştirmek istediğimiz zaman Kazım abinin hastalığı çıktı. İyileşince gideceğimiz bir yer olarak kaldı Yanya, tıpkı Vedatla bir kurban bayramı Iğdır’a gidip kahvaltıdan mangal yakma planı gibi.

Yanya aklıma takıldı ve planı gerçekleştirmeye karar verdik. 30 kişi bir otobüse doluşup Yunanistan’a bir gölün çevresine yayılmış Yanya’ya gideceğiz. Büyükanne, Kazım abi ,babam ve Vedatı da kalbimizde götüreceğiz. Hepberaber olmak bize iyi gelir İnşallah.

 

 

 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in blog. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *