Whatever it takes Adele Parks

 

 

Yazar: Adele Park

Yayın evi: Headline Review

Dil: İngilizce

Adele Parks’ın romanlarında geçen kahramanlar ve hikayeler o kadar gerçekçi ki bazen insan kendini karakterlerle tartışırken bulabiliyor. Son kitabı .whatever it takes  bittiğinde sonundaki şokla uzun süre kendime gelemedim. Kitap bitti ama beynimin içinde karakterler uzun süre yaşadı.

Şimdi size kitabın sonunu söyleyip eğelenceyi bozmayacağım. Aslında  çevremde bir kaç kişiye anlattım bile bu hikayeyi tam filmi çekilecek bir  hikaye.

Eloise Hamilton doğuştan Londralı ve büyükşehir insanı, çocuklarını doğaya yakın büyütmek isteği ile kocasının büyüdüğü şehre Dartmouth’a kayınvaldesinin yanına taşınırlar. Buna en çok üzülen en yakın arkadaşı Sarah olur. Yeni yaşama alışmaya çalışırken kayınvaldesinin demansıyla uğraşmaya başlar, ayrıca arkadaşı Sarah çocuk sahibi olmayı istemekte ama bir türlü olumlu sonuç alamamaktadır. Yenilenmesi gereken bir ev, edinilmesi gereken bir çevre ve sürekli ilgi isteyen yakın arkadaş ve kayınvaldeyle Eloise heryere yetişmeye çalışır. Herkese çözüm olmak ister ama sonuçta hiç beklemediği süprizlerle kendi hayatına ve ailesine önem vermesi gerektiğini öğrenir.

Kitabın heyecanını bozmadan anlatabileceklerim bu kadar. Yazarı tanımak ve kitabın ilk bölümünü ingilizce okumak isteyenler http://www.adeleparks.com/WIT_book.html sitesini ziyaret edebilirler.

 

 

 

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

One Response to Whatever it takes Adele Parks

  1. lale says:

    bu kitabın hikayesini ay ışığı ve yıldızlar altında senden dinlemek çok keyifliydi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *