Stop the Clock

Yazar: Alison Mercer

Yayın Evi: Black Swan

 

Amazondan istediğim kitaplardan ilki bitti. Bu aralar biraz yavaşım hem okumada hem buraya yazmada. işte son okuduğum kitap stop the clock yani saati durdurun.

Milenyuma girerken 3 arkadaş bir fotoğraf çektirirler ve hayatlarının gidişi için bir dilek dilerler. Lucy ne istediğini çok iyi biliyordur. Evliliğinin başarılı, çocuklarının mükemmel ve evinin kusursuz olması. Tina da ne istediğini biliyordur. gazetecilik kariyerinde ilerlemek ve adının ve resminin bir gazete köşesinde yer alması ve evli sevgilisi kariyerinde ilerlemesi için onu yeterince yalnız bırakıyordur. Natalie sadece mutlu olmak ister. Liseden beri birlikte olduğu adamla mutlu olmak, işinde mutlu olmak hayatta mutlu olmak.

10 yıl sonra hayal ettikleri ve istediklerini sandıkları hayata kavuşurlar. işte bu kitap bu 3 kadının 10 yılını anlatıyor. Birbirlerini omuz hizasında takip eden 3 arkadaşın birbirinden sakladıkları, paylaştıkları , kavgaları … Sonu biraz şaşırtıcı daha doğrusu benim beklediğim şekilde değildi.

Bu kitabı okuduktan bir süre sonraydı bir masada 3 kız buluştuk ve hayatın akışına karşı nasıl durduğumuzu konuştuk. Herkesin kendi akışına karşı bir yorumu gelecek hayali vardı. 10 sene sonrayı merak ettim. Keşke kitaplarda sonu merak ettiğimizde son sayfayı çevirip okuduğumuz gibi hayatında sonunu görebilseydik. Ya da görmemek daha iyi mi? Heyecanı kaçırmamak mı lazım?

Kitabın yazarının aynı zamanda bir de bloğu var daha iyi tanımak için ziyaret edebilirsiniz.

http://alisonmercer.wordpress.com/

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *