Seyahat Kitapları

Seyahat kitapları yolculuk öncesinin olmazsa olmazıdır. internetten alınan bilgilere rağmen mutlaka gidilecek ülkenin şehri herşey ile tanıtan kitaplardan alınır. Genelde seyahat kitabı seçimi yaparken çantada ağırlık yapmayacak içinde harita bulunduran kitaplar tercihimdir. Dost yayın evi tarafından çıkarılan  cartoville harita rehberlerde aradığım herşey var. Mahalle haritaları gezilecek görülecek yerler kafeler restoranlar ve dükkanlar… Bu kadar dolu dolu olmasına rağmen boyutu küçük ve çantada ağırlık yapmıyor.

 

 

Bir diğer seçimim ise tasarım ve stil dergisi wallpaper’ın çıkardığı cep boy  şehir rehberleri. Rengarenk minik bu rehberlerin içi gezi rehberlerinde bulunmayacak konsept oteller, kafeler, müzeler ve bir çok ayrıntı ile dolu.

Gezi kitapları ise yukarıdaki kitaplarda bulamayacağım  ayrıntılara ve tecrübelere yer verdiği için gezi öncesi okumayı seviyorum. Gezi blogları da yolculuk öncesi vazgeçemediklerimden. Bizim kitapçılar seyahat kitaplarına en fazla 2 raf ayırıyorlar. Londra Nottinghill’de ise sadece seyahat kitapları satan bir kitapçı var. Bu kitapçı Nottinghill filminde Julia Roberts’in Türkiye hakkında kitap aramak için girip Hugh Gran’a aşık olduğu kitapçı.

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in Kitaplar. Bookmark the permalink.

5 Responses to Seyahat Kitapları

 1. Işın says:

  Sevgili Kitap Okuyan Kız,

  Öncelikle hayırlı olsun yeni site. İçeriğiyle, görselliğiyle, her şeyiyle çok güzel. Wallpaper serisi çok çekici görünüyor. Daha önce hiç dikkatimi çekmemişti. Remzi, vb. kitabevlerinde bulunur sanırım. Bundan sonraki seyahatlerimde aklımda olsun.
  Sadece seyahat kitapları satan kitapçıyı duymamıştım ama sadece yemek kitapları satan kitapçıyı duyduğumdan beri aklımdan çıkmıyor. Adı Books for Cooks, o da Nothinghill’de imiş. Londra’ya gidersem mutlaka uğramak istediğim bir yer. Bir benzerini İstanbul’da açmayı çok isterdim.
  Sevgilerimle,

 2. kitapokuyankız says:

  Sevgili Işın Hanım;
  Books for cooks kendi çektiğim resimlerle bir sonraki postun konusu 🙂

  seyahat kitapları satan kitapçıya çok yakın ve içinde bir de ufak restoranı var.
  İstanbul’da açılırsa müdavimi olurum 🙂

 3. mavianne says:

  yeni site harika olmuş
  hiç görmediğim bir ülkeye gideceksem
  gezi bloglarında gezmeyi okumayı bilgiler almayı çok seviyorum
  tabi gezi kitapları elinde o ülkeyi gezmek de keyifli

 4. Işın says:

  Yaşasın, merakla bekliyorum o zaman 🙂
  Ben de saf saf anlatıyorum 🙂

 5. kitapokuyankız says:

  mavianne çok teşekkürler
  yeni sokaklaraayak basmanın hecanı muhteşemdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *