Prep

Yazar: Curtis Sittenfeld

Yayın Evi:

Dil: İngilizce

Amerika’nın küçük bir kasabasında yaşayan Lee Fiora kendi çabasıyla kazandığı burs ile Ault Kolejinde yatılı lise okumaya başlar. Okulun broşürlerde görünenden farklı olduğunu ve yatılı okulun kuralları dışında öğrencilerin de koyduğu kurallar olduğunu anlar.  Arkadaş edinmede zorlanan Lee derslere de yeterli ilgiyi göstermez.  Yıl onu zorladığı gibi hayatı da öğretir. Güvenmeyi güvenmemeyi, kendi kararlarını vermeyi ve aşık olacağı kişiye arşı sınırları öğrenir.

Aynı Yazarın American Wife isimli kitabını daha çok beğenmiştim. Bu kitap ergen bir gencin büyürken karşılaştığı zorlukları ve o zorluklarla başa çıkmasını anlatıyordu. Curtis Sittenfield’in her kitabında vücudunu kullandıran bir genç kız olması tesadüf mü bilemiyorum ama zaman zaman Lee’yi omuzlarından sarsıp kendine gel deme ihtiyacı hissettim. Amerika gençliğinin lisede geçen filmlerine benzer bu kitap ama sonu biraz farklı. Bu kitap yazarın kendi hayatıyla çok paralellik göstermiş hatta kendi ailesinin bile meraklı sorularına maruz kalmış. Yazarın kitapları Türkçe’ye henüz çevrilmedi.  Orjinal dilinden Amazon’dan veya yurtdışın veya Türkiye’de ingilizce kitap satan kitapçılardan  satın alarak okuyabilirsiniz. Yazar hakkında daha çok bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.curtissittenfeld.com/books/prep/

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

One Response to Prep

  1. lale says:

    Bize anlattığın kitap sandım önce :)) Basılmazssa artık bir gece anlatırsın yine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *