Olmayan

Mavianne’nin kaleminden Olmayan:

Yazar: Bahri Gördebak

Yayın Evi: Cinius Yayınları

OLMAYAN’ın roman kahramanları belki de apartmanınızdaki öğrenci evinde oturan, evlerine giren çıkandan rahatsız olduğunuz, ters ters bakıp söylendiğiniz üniversiteli gençler olabilir.

O kadar sahici bir hikaye var ki karşımızda. Roman yazmak isteyen Halit, Ankara’da yaşıyor, Metroya binip Kızılaya gidiyor, Güvenparkta buluşmak için randevu veriyor, 7. Caddeye takılıyor. Halit’in gizliden gizliye aşık olduğu fizikte okuyan Başak ise Amak-ı Hayal kolleksiyoneri.

Roman, öğrenci şehri olan Ankara’da yolları kesişen gençlerin günlük hayatları, kişisel gel-gitleri, hayalleri, aşkları, ruhsal değişimlerini konu alıyor.

Sonu ise sürprizli.

Genç bir yazarın ilk romanını okumak ve üniversiteyi Ankara’da okuyan bir grup gencin hayatına göz atmak isterseniz “OLMAYAN” tam da size göre.

Kitabın arka kapağı:

Venedik’te değildik. Michelangelo’nun duvar resimlerini andıran resimlerle süslenmiş bordo ağırlıklı bir otel odası değildi kaldığımız. Tavanda bir de Eros resmi yoktu, elinde oklanmış yayıyla .Güzel bir yaz sabahı değildi. Güneşin beyaz ışığının perdelerin aralıklarından içeriye sızıp içimizi ısıttığı yoktu. Ben bir Fransız balkonundan daracık bir Venedik sokağına bakmıyordum. İçeride aşkım, sakız gibi beyaz çarşafların arasında uyumuyordu.

Maviannenin Yazarla röportajını okumak isterseniz:

http://mavianne.blogspot.com/2012/05/olmayan-bahri-gordebak-roportaji.html 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

2 Responses to Olmayan

  1. lale says:

    Anadolunun tam orta yerine , kalbine gömülmüş Ankara kitaplarını okumaya bayılırım… Olmayan bence olmuş…
    Bahtı yolu açık olsun, arkası çabucak gelsin…

  2. mavianne says:

    Ben de yalın dilini çok sevdim kitabın. samimi güzel okunan bir kitap. Olmayan gerçekten de Olmuş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *