Okuma Günlüğü kimin olsun ??

Kitap okuyan kız okuma günlüğü hediye ediyor!

Bu okuma günlüğü benim olsun ben de okuduğum kitapları günlüğüme yazmak istiyorum diyorsanız 2011’de en sevdiğiniz veya en etkilendiğiniz  kitabı yorum olarak yazın. Yorum yazanlar arasından yapılacak çekilişle 1 kişi Okuma Günlüğünün sahibi olacak. Son katılım tarihi 31 Ocak 2012 Salı.

 

Litap okuma günlüğü neymiş ? http://www.kitapokuyankiz.com/?p=64

 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in Hediye Kazan. Bookmark the permalink.

39 Responses to Okuma Günlüğü kimin olsun ??

 1. Pingback: zeya - kitapokuyankız hediyesi

 2. Güngör says:

  Harika bir çekiliş! Beni en etkileyen kitap Cassandra Clare’ın Mekanik Melek kitabı oldu. Steampunk kurgusunu her zaman sevmişimdir ama Cassandra Clare bunu gerçekten en iyi şekilde yapıyor. Yarattığı karakterler ve olay örgüsü oldukça iyiydi, hikayeyi çok sevdim ve ikinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum!

  Umarım şanslı ben olurum;)

  Sevgiler.

 3. Leylak Dalı says:

  Valla bu defter pek güzelmiş, dayanamam:))
  2011’in en beğendiğim kitabı, Az/Hakan Günday hakkında yazayım: Bir korku filmi gibi, insanın yüzüne çarpan bir şamar gibi, aniden esip sırtı buz eden bir rüzgâr gibi, mideyi bulandıran ama yemekten vazgeçilemeyen bir yemek gibi. Elinizden bırakamadan okuyor okuyorsunuz ve bir yandan dehşet içinde kalırken bir yandan dehşeti bu kadar gerçek ve güzel cümlelerle anlatabilen yazara şaşıyorsunuz. Her satırını su içer gibi okudum, elimden kalem düşmedi satırların altını çizmek için. Kullanılan dile, betimlemelere, metaforlara hayran ola ola okudum. Acı biber tadında bir kitabı çikolata yer gibi okudum. Kısacası çok etkilendim, çok beğendim…

 4. Mirage says:

  daha okurken bitmesin dedirten, biter bitmez tekrar okuma isteği uyandıran, benim gibi okuduğu kitaplarda beğendiği cümlelerin altını çizmeye alışık bir okura “ama ama bütün kitabı da çizemem ki” dedirten kitap… Hakan Günday’ın Ziyan adlı kitabıydı.üslubuna, kurgusuna hayran olduğum yazar… 2011 keşfi benim için. geç kalmışım ama geç de olsa iyi ki tanımışım.

  sevgilerle…

 5. Bugüne dek hiç bir blogtaki ödül çekiliş tarzı şeylere iştirak etmedim, hem şansım yoktur diye hem de sırf ödül almak için yorum yazma zorunuluğu hissetme sorunsalım sebebiyle:)) Ama bunu çok sevdim. Cevap veriyorum, 2012 deseydik ben de Leylak Dalım gibi AZ derdim çünkü onu yeni bitirdim. Lakin 2011 demişsin o zaman işler değişir. Yine Leylak Dalımın önerisiyle okuduğum; SAHİLDE KAFKA HARUKİ MURAKAMİ 2011 e damgasını vurdu. ”Dünyada bu kadar çok boş yer olduğu halde, var olabileceğin, sana fazlasıyla yetecek ufacık bir yer bile bulamazsın. Sesleri aradığında, karşına çıkan sessizlik olur. Sessizliği arzuladığındaysa durmak bilmeyen kehanet başlar. O ses, zamanı geldikçe, senin kafanın içindeki gizli düğmesine basar.” yorum yerine kitaptan alıntı yaptım, çünkü yorum bazen karşı tarafı ya gereğinden fazla umutlandırıyor kitap hakkında ya da önyargı yaratıyor ben pek tarafsız yorum yazamadığımdan belki de:)))

 6. Işın says:

  En çok etkilendiğim bir kaç kitap var aslında. Biri yerli biri yabancı diyelim. Yabancısı Küçük Şeylerin Tanrısı. Okumakta çok geç bile kalmışım. Yerlisi Mino’nun Siyah Gülü.
  Sevgiler,

 7. Birkaç tane var. Ama Orhan Pamuk ” Masumiyet Müzesi ” demek istiyorum.

 8. lale says:

  yanlış anlaşılmasın , bu yorum yarışma dışı:))

  Beni etkileyen kitap pek çok ama Sen Dünyaya Gelmeden sanırım son yılın en etkileyici kitabıydı…

 9. Biblio says:

  Bu sene okuduğum en iyi kitap: Fransız Teğmenin Kadını JOHN FOWLES’ti. Özellikle farklı farklı sonlar içermesini ve yazarın kitabın içine girdiği kısmı çok beğenmiştim.

 10. yaprak says:

  Kinyas Ve Kayra 2011 yılında okuduğum,beni en çok etkileyen kitaptı.

 11. yeliz says:

  beni en çok etkileyen kitabın filmi de çekilmiş soft bir bestseller olmasına şaşırıyorum ama öyle…
  Bir gün adlı kitaptan çok etkilendim.
  uzun uzun hissiyatımı anlatmıştım.
  http://gununcorbasi.blogspot.com/2011/09/o-kitap-var-ya-o-kitap.html

 12. Kitap okumayı çok seviyorum aslında lâkin vakit ayırmakta zorlanıyorum.En büyük hobim fotoğraftan pek zaman bulamadım geçen sene ama okuyabildiğim tek kitabını yazayım bari.
  Sinan Akyüz’ün Piruze adlı kitabını yazın okudum.

  Belki bu okuma günlüğü bana gaz verir de biraz daha fazla kitap okumak için gayret ederim 🙂

 13. eylem says:

  Okuduğum 115 kitap arasından 2011’e damgasını vurmuştu, tekrar tekrar okunacaklar listeme dahil olmuştu.Kitabı alırken bir tarihçi ne anlar aşk yazmaktan demiş ve bugüne kadar neden adı duyulmamış ki diye düşünmüştüm.2011’in yazarı Turgut Özakman’dı, kitabı ROMANTİKA …

 14. Sed says:

  Zeyaa ben de katılabilir miyim:)
  Hem kazanamazsam sen bana nerden alabileceğimi söylersin belki ben de böylece okuduğum kitapları hem kaydetmiş hem de unutursam açıp bakacak bir kaynak sahibi olurum:)))

  2011 boyu okuduğum bir sürü kitap var fakat ben araların Paulo Coelho’nun Elif’i…
  İçinde bir Türk kızı Hilal ve Paulo coelho’nun evli ve yaşlı bir erkeğin genç bir kadına karşı koymaya çalıştığı ama beceremediği bir aşk var.
  Aslen kitabı sevmedim ama etkisinde kaldım bazı anlatımları noktası virgülüne hafızama kazındı diyebilirim.
  Demek anlatımdan çok etkilendim:)))

 15. Lavinia Elif says:

  Merhaba, bu çok güzel bir çekiliş. 🙂

  Geçen yıl okuduğum kitaplar arasında beni en çok etkileyen hiç şüphesiz N.H. Kleinbaum imzası taşıyan “Ölü Ozanlar Derneği” isimli romanı. Bu kitabın aynı zamanda filmi de varmış ama henüz izleyemedim. Kitap; özel ve aşırı disiplinli bir lisede okuyan gençlerin, yeni öğretmenleri Bay Keating’in hayatlarına girmesiyle yaşadıkları değişimi anlatıyor. Gizemli Ölü Ozanlar Derneği’nin keşfiyle kendilerini bulan gençler bu yolda ilerlerken aslında kendilerini de keşfetmelerinin de anlatıldığı bu kitap “Keşke bizim de Bay Keating gibi bir öğretmenimiz olsaydı.” dedirtiyor. Kitaptan o kadar etkilendim ki, sonunda yaşanan olaylar nedeniyle metroda okurken ağladım, hatta uzun süre etkisinden kurtulamadım. Herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap. Özellikle hayallerinden vazgeçmek üzere olanlar ya da hayatlarından memnun olmayanlar için paha biçilmez bir eser bence.

 16. Ben bunu çok istiyorum: ) Hadi benim olsun: )

  Son günlerde en çok etkilendiğim kitaplardan biri de Bir italyan masalı. Salya sümük okudum resmen kitabı. Rocco’nun küçük kızı mary’nın vioannayı annesi olarak kabulleniş aşamaları, kadının karnı burnunda kızı ıcın uğraşları. Depremin geçtiği sahneler. Hepsi çok içliydi.

 17. Gizem Kara says:

  Birden bilemedim şimdi 🙂 Birkaç tane var tabii ki ama ”Kabuk Adam – Aslı Erdoğan” ı rahatlıkla yazabilirim.
  Okumayan varsa aramızda okusun hemen 🙂
  Bu çekilişte şansım yaver gider umarım artık 🙂

 18. Ebru Tuzla says:

  Ben de sessiz okuyuculardanim ama bu hediye benim de ilk yorumumu birakmama vesile oldu 🙂
  gecen yilin benim icin en etkileyici kitabi “Sakın Kımıldama” dır. Müthişti. Bir kadın yazarın bir erkek kahramanın ağzından bu kadar güzel bir hikaye anlatması beni hayran bıraktı. Zamansızlık arasında uykularımdan vazgeçip bir çırpıda okudum. Şu an kitabım elden ele gezip bir sürü insanda ben de bıraktığı etkiyi bırakmaya devam ediyor. 🙂

 19. gamze says:

  Benim yorumum kabul olur mu bilmiyorum ama katılmak istedim ben de 🙂

  En sevdiğim kitap ; Her Gece Josephine,
  En etkilendiğim kitap; Sen Dünyaya Gelmeden…

 20. jebnem says:

  Merhaba, ben de ilk defa bir çekilişe katılıyorum ve çok güzel bu defter, benim benim olsun:) 2011′ de en çok etkilendiğim ve okunmasını gerekli gördüğüm kitap; Muhiddin-i Arabi’ nin Hikmetlerin Özü…roman değil. Aslında ne olduğumuzun, inancımızın özü diyebilirim. Benim bakış açımla; ilginç, çarpıcı ve kelimelerin gücünü hissettiren bir kitap. Sadece bir kesit belki ama devamını istersiniz ya, işte öyle birşey…Blogunuz çok özel, size de paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın.:)

 21. hayydin bana bol şans 🙂

 22. gamze says:

  Gamseeee yakaladım seni, bak bak

 23. lale says:

  ay yukarıda Gamze2nin gibi görünen yorum benim:))

 24. Nilay says:

  Masumiyet Müzesi- Orhan Pamuk
  ve
  Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali
  a bir de Knut Hamsun -Açlık . çok iyilerdi.Açlık ı mutlaka okumalı . bol şans bana da

 25. Banu says:

  2011’de okuduklarım arasında en çok etkilendiğim kitap John Fowles’tan Koleksiyoncu oldu. Hala bloguma yorumunu yazamadım çünkü ne yazsam eksik kalıyor gibi hissediyorum.

 26. Beyza says:

  En Etkilendigim Kitap : “Shantaram” / Gregory David Roberts
  En Sevdiğim Kitap : “Bir Gün Tek Başına” / Vedat Türkali

 27. Natali says:

  Çekiliş hediyesi çok güzelmiş:)

  Benim 2011 de en etkilendiğim kitap jaklin Çelik-Öfkenin Şenliği…

 28. Zuhal says:

  Bu yarışmaya ben de katılabilirmiyim bilmiyorum :)) ama en azından
  Zeya sayesinde yakaladığım” Sen dünyaya gelmeden” beni uzun zamandır en etkileyen kitap. Acımazsızlığın ve aşkın farklı durumlarını bir arada .
  Sevgilerimle:)
  Zuz

 29. mermaid says:

  Benimki:çocuğunuzla birlikte buyumek/naomi aldort

  🙂 çekiliş çıkmazsa nereden alabiliriz söyler misin acabaa

 30. Benim 2011’de en etkilendiğim kitap Jonathan Safran Foer’in Aşırı Gürültülü ve İnanılmaz Yakın’ı oldu.
  Oskar’ın müthiş zekası ve babsının ölümüne anlam katma çabasını J.Safran Foer yeni yazma teknikleri kullanarak mükemmel bir şekilde anlatmış.

  Bu güzel okuma günlüğüne de talibiz :))

 31. Ceren Güzel says:

  elif şafak- aşk

  kitap içinde kitap… normal bir kitaba göre heycan 2 katı, zeka 2 katı, sürükleyicilik 10 katı. okumayanlar varsa çok şey kaçırıyorlar, sadece mesnevi anlatıyor, sıkıcıdır diyenle çok yanılıyor… 🙂

 32. Eda_Nkb says:

  Tartışmasız Ejderha Dövmeli Kız serisi oldu 🙂 Seriden ille de bir kitap seçmem gerekse ilki olurdu sanırım.. Kitabın kurgusu muhteşemdi, Stieg Larsson’un kafasından neler neler geçtiğini çook merak ettim okurken.. Lisbeth’i de her kitapta daha da çok sevdim 🙂 Bu Kitap Okuma Günlüğü onca kitabın arasında kaybolmamak için süper olurdu doğrusu, bakalım şans 😉

 33. reyhane says:

  Benim 2011 de en sevdiğim kitap Patti smith-Çoluk çocuk

 34. ayse kara says:

  bu defter tam bana göre… en sevdiğim kitaba gelince ,murathan munganın şairin romanı adlı kitabı. bu kitapta da renk renk defterlerden söz ediliyor. bu notlar bu deftere yazılmalı…

 35. murat kaptanoğlu says:

  güzel çekiliş…etkileyci kitabım,oğuz atay tutunamayanlar…2011 de ikinci kez okudum…hayatımı alt üst eden bir kitap.

 36. banu kıvanç says:

  çekiliş için adını vereceğim kitap;sargun tont dan sulak bir gezegenden öyküler..gerçekten çok güzel bir kitap.

 37. seyhan altın says:

  bu defter e yazılacak o kadar çok kitabım var ki…2011 de en son okuduğum kitap elif şafak aşk… çok etkileyiciydi…

 38. Burcu14 says:

  Merhaba 2011 de benim en çok etkilendiğim kitap David Nicholls tarafından yazılan “Bir Gün” adlı kitap. Kurgusu, hikayedeki kahramanların arkadaşlığı, aşkı herşeyi çok güzeldi. Filmi de çok güzeldi. İlerleyen günlerde ingilizcesini de okumak istiyorum. İnşallah bu günlük benim olur bende ona yazarım :))

 39. ebru says:

  en etkileyici kitap travenian katya nın yazı…dün de yazmıştım ama moderatör yayınlamamış adımı neden ki?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *