Notos Kitap Dergisi

Geçen gün sehpanın üzerine bıraktığım dergiye bir arkadaşımın gömülünce  ve ne güzel bir dergi bu nedir diye sorunca Notos’u hiç duymamasına şaşırdım. Sanki tüm kitap severlerin kulağına Notos’un ismi fısıldandı zannediyordum ben. Sosyal Medyayı kullanarak geniş bir okuyucu kitlesine ulaştı Notos Kitap Dergisi, 2 ayda bir çıkıyor her ay birbirinden ilginç dosyalar sunuyor ve neredeyse 2 ay boyunca okunuyor.

Son sayısının konusu ise Popüler Edebiyat nedir ?  ne değildir?  Şubat’da ise Alternatif 100 temel eser listesi vardı.Hele bir Latin Edebiyatı dosyası yapmışlardı ki okumaya doyamadım.

Notos eve geldiğinde önce sayfaları şöyle bir karıştırıyorum, sonra ilgimi çeken yazıları okuyorum, sonra kitap listesi yapıyorum duymadığım yazarlar varsa araştırıyorum ve en sonda dip bucak okumadığım yazıları okuyorum. Genelde bu rituel 5-6 akşama yayılıyor. Bu yüzden notos ay boyunca sehpanın üzerinde kalıyor. Arada demin de bahsettiğim gibi eve gelenlerinde ilgilisini çekiyor.

Bu bayram tatilinde elinizde bir Notos Kitap bulunmasını tavsiye ediyorum. Eğer kitapları seviyorsanız Notos ‘un yeni sayısına gün sayarken bulacaksınız kendinizi ya da eski sayılarını ele geçirmeye çalışırken.

Ayrıntılı bilgi http://notoskitap.blogspot.com/

Eğer twitter kullanıyorsanız Notoskitap ‘ı takip edin !

 

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitap Dergisi. Bookmark the permalink.

3 Responses to Notos Kitap Dergisi

 1. lale says:

  Ben D&R dan alıyorum. Ama bazen başka yerlere sorduğumda tuhaf tuhaf bakıyorlar yüzüme…

 2. Serpil says:

  Ben de çok seviyorum Notos’u, bir de Roman Kahramanları adlı dergiyi alıyorum, o da çok güzel.
  Peki biriktiriyor musun dergileri, gitgide evler dolacak diye korkuyorum ben dergi aldıkça
  İyi bayramlar 🙂

 3. Lale abla ben de DR’dan alıyorum. Başka yerde yok zaten.

  Serpil roman kahramanını bilmiyorum alayım. Evet atamıyorum dergileri ev onlarla dolu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *