Nasılım?

Nasılsın ? En çok sorulan soru bana. Ben de çok soruyorum kendime nasılım diye. Otomatik pilotta bugünde yaşıyorum iyiyim diyorum. İşe gidiyorum eve geliyorum arkadaşlarımla buluşuyorum dizi seyrediyorum kitap okuyorum. Arka planda hiç bitmeyen bir acı ve özlem var. Birbirine karışmış şekilde. Tarif edemeyeceğim bir şekilde içimi kavuruyor.

Çoğu zaman neye olduğunu bilmeden dökülüyor göz yaşlarım. Hep kendimi oyalayacak bir şey arıyorum. Boş kalıp düşüncelere kapılmamak için hep koşuyorum ve çok yoruluyorum.

Bu aralar kendime kızıyorum. Bu his yeni çıktı. Güçlü olduğum zaman da  kızıyorum kendime, güçsüz olduğum zaman da. En çok da çaresiz hissettiğim zaman kızıyorum.Kendi kendime bu kadar  yüklendiğim için kızıp daha çok öfkeleniyorum.  Bu da yasın evrelerinden biriymiş. Bu da geçecekmiş. Zaten bu aralar ne hissetsem yasın bir evresi çıkıyor.

Bu gecenin de bir sabahı olacak, dualar kalbime bir şekilde iyi gelecek. Ben yine sabah hayata karışmak için bir sebep bulacağım. Kalbimin içinden fısıldayacağım, onlar duyacak cevap verecek içimden hissedeceğim. Bir şekilde bu gece, bu hafta bu ay bu yıl bu hayat geçecek. 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in blog and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *