Me before you

Yazar: Jojo Moyes

Yayınevi: Penguin Books

Dil: İngilizce

Hayatı rutinlerden oluşan Lou Clark yıllardır aynı işte çalışmakta ailesi ile yaşamakta ve erkek arkadaşına uyum sağlamaya çalışmaktadır. Uzun zamandır çalıştığı cafe kapanınca yeni bir iş bulması gerekir. Diploması omayan ve tek tecrübesi çay kahve servisi yapmak olan Lou gündüz bakıcısı olarak iş bulur.Ama bu iş sürekli değil 6 aylıktır.

Will Traynor motorsiklet kazasından önce hızlı yaşamı ve güzel bir sevgilisi olan bir iş adamıdır. Kazadan sonra boynundan aşağısı tutmadığı için hayata küser.  Bu acıyı nasıl durduracağını çok iyi biliyordur.

Birlikte geçirdikleri ilk günler korkunç da olsa zamanla birbirlerine alışırlar ve Lou’un çılgın planı Will’i dört duvar arasından çıkartıp hayal edemeyeceği yerlere götürür.En başta konuşulan 6 aylık süre yaklaşır ama ikisinin hayatları karşılaştıklarından beri çok değişir.Bence birine umut olmanın hikayesi bu kitap. Sonunun nasıl bittiğini anlatmayacağım ama beni günlerce düşündüren hatta sinirlendiren bir sonla bitti.

Yazarın web sayfasına bakmak  için http://www.jojomoyes.com/

Bu kitap henüz Türkçeye çevrilmedi.

 

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *