Last Letter From My Lover

Yazar: Jojo Moyes

Yayın Evi: Hodder & Stoughton

Ellie çarpıcı bir hikaye bulamazsa işini kaybedecek bir dergi yazarıdır. Patronunun baskısı, hayatının aşkının evli olması, arkadaşlarının ne büyük bir aşk yaşadığını anlamaması hayatının günlük olaylarındandır.  Bir gün derginin  arşivinde araştırma yaparken eline aşk mektupları geçer ve onların sahibini araştırmaya başlar.

1960 yışında Jenifer gözlerini hastanede açar. Hafızasını kaybetmiştir. Ailesi ve arkadaşları onu kocasıyla mutlu bir evliliği olduğuna inandırırlar. Ama  içinde birşeyler eksiktir hep. Sonra evde kitaplarının arasında kendisine yazılmış aşk mektupları bulur. Hafızası yavaş yavaş yerine gelmeye başlar.

Hikayenin sonrasını kitabı okuacaklara bırakıyorum. Bu kitap henüz Türkçeye çevrilmemiş ama Amazon.com dan istenebilir.

En son ne zaman aşk mektubu yazdınız veya aldınız? E mailer, smsler facebooklar sayılmaz. Buzdolabının üzerine yazılan yemek dolapta ben annemde yazıları da sayılmaz. Defterlerin arasına girecek nesiller sonra nasıl büyük aşk yaşamışlar dedirtecek cinsden.Haydi düşünün bakalım : ) 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *