Lamia

Yazar: Mürvet Sarıyıldız

Yayın Evi: Sayfa6

Bir insan sevdiğinin gözlerine bakmadan onun dudaklarından dökülüp gelen kelimelere aşık olabilir mi?

Bu soruyla başlıyor kitap Lamia’nın hayatını anlatmaya. 2 çocuğu ve gittikçe içine kapanan kocası ile sıradan bir hayat yaşarken kocasının eski bir arkadaşı Cemil ile tanışır. En iyi dostları kitaplar iken gözlerini kaybeden Cemil’in karanlık hayatı Lamia ile karşılaşması ile değişir. Lamia bu aşka dirense de sonunda kendini Cemil’in kelimelerine kaptırır.

Bazı romanların kahramanı beni kızdırır Lamia’da beni kızdıran kahramanlardan. Özellikle çocuklarını 2. plana atması. Cemil’in hüzünlü hayatı ise beni üzdü.  Diğer çocuklarla kaynaşamaması ve hep ayrık otu gibi yaşaması. İleri ki yaşlara kadar devam eden bu durum, siyasi olayların  üzerinde etkisi ve gözlerini kaybetmesi ile karanlığa gömülmesi ile onu iyice bunalıma sürükler. Satırların arasında yazar kelimlerle bu bunalımı ve karanlığı çok güzel anlatmış.

Hüzünlü bir aşk öyküsü okumak isterseniz bu kitabı size önerebilirim. Belki siz de benim gibi Lamia’ya kızarsınız , kocasının başından neler geçmiş merak eder, Cemil’in kitaplarla dolu dünyasına girmek istersiniz.

İyi okumalar

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *