Kristin Hannah

Kristin Hannah okudunuz mu hiç?  İnsanı sürükleyen hikayesi olan kitaplar. Her kitapta başka bir coğrafyanın hikayesi ama genel tema sevgisizlik, uzaklaşma ve sonra sevgiyi bulma aynı. Tatil günlerinde plajda ne okusam diyorsanız Kristin Hannah tam size göre

Kış bahçesinde çocuklarından uzak bir anneyi ve kızların annelerine ulaşmaya çalışmasının hikayesi. hüzünlü ama güzel bir hikaye. Taban tabana zıt iki kardeşin babalarının hastalığı ile eve dönmelerini anlatan Amerikadan Rusyaya uzanan bir hikaye.

Evden çok Uzakta Kadın askerlerin Irak savaşına katılması ve geride bıraktıkları ailelerin hikayesi. Hannah’ın kitapları mutlu sonla bitse de içinde hep bir hüzün var. Seni artık sevmiyorum cümlesi savaşa giderken kocasından duyduğu son cümle olan Jolenenin hikayesini severek okuyacağınıza eminim.

Sevgi Uğruna yaptıklarımız çocuğu olması için herşeyini deneyen Angie ile ailesi olmsı için herşeyden vazgeçebilecek Lauren’in hikayesi. Bir aile lokantası sahil kenarında ev ve aşk da var bu kitapta.

 

Gece Yolu ise ikiz kardeşlerin en yakın arkadaşı olan Lexi’nin hayatının 1 gecede değişmesi ile ilgili oldukça etkileyici br hikaye. Yanlış kararlar sorumuluk alamama bolca pişmanlık ve hüzünlü mutlu son.

Henüz okumadıysanız tatil kitaplarınızın arasında mutlaka bir Hannah romanı olmalı. Bir tanesinin tadını aldıktan sonra eminim diğerlerini de okuyacaksınız.

Yazarın yazmaya başlama hikayesi oldukça ilginç. Hukuk eğitimi alırken annesinden sürekli sen bir yazar olacaksın sözleri duyuyor. annesi kanser hastalığı ile savaşırken birlikte bir kitap yazıyorlar ama annesinin ölümü ile o kitabı kenara bırakıyor ve avukatlığa devam ediyor. Hamileliğinde dinlenmesi gerektiğinde evdeki tüm kitapları okuyor ve okuyacak yeni birşey ararken kocası yarım kalan romanı hatırlatıyor. Böylece ilk roman ortaya çıkıyor. Kısa süre sonra avukatlığın yanı sıra yazar olarak anılmaya başlıyor.

 

 

 

 

Ateşböceği 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *