Kitapokumutluol

Kitap okuyunca mutlu olanlardan mısınız? Benim için en iyi terapi kitap okumak. Bir kitabı aralayıp bambaşka dünyalara dalmak. 2015 zor bir yıldı bizim için. 9 Şubat’da herşey güzeldi 10 Şubat’da bir kabusa uyandık. Kazım abiye akciğer kanseri teşhisi kondu. Herşey çok hızlı ilerledi ve savaş 5,5 ay sürdü. 3 Ağustos’da onu kaybettik. Hep iyiyi bekledik o belki de en iyisi ölüm dedi bize. Büyük resmi görün küçük resme üzülmeyin dedi. Ve sevinerek Allahına kavuştu. Güzel ölüm varmış bana onu göstererek gitti.
Tüm süreçte çok bekledim ben. Kemoterapinin bitmesini, radyoterapinin yapılmasını, Pet çekiminin sonucunu, uyumasını, uyanmasını, hastalığının geçmesini, güzel günleri bekledim. Beklerken hep kitaplara sığındım. Öyle çok okudum ki bu süreçte. Kitapları biz seçmiyoruz onlar bizi seçiyorlar, bunu bir kez daha anladım. Okuma terapisi ile ayakta kaldım belki de.
Kitapokumutlu ol instagram hesabını işte bu karanlık günlerde hayatıma bir renk getirsin diye açtım. Kitaplar , fotoğraflar bir nefes alma alanı yarattı bana.
Şimdi hayatın hiç eskisi gibi olmayacağını biliyorum ama hayat bir şekilde devam edecek. Kitaplar bana hep iyi gelecek onu biliyorum.

En son okuduğum kitap bu da geçecek annesinin ölümü ile başa çıkmaya çalışan bir kadının hikayesi. Dediğim gibi biz kitapları seçmiyoruz onlar zamanı gelince bizi seçiyorlar ve bize iyi geliyorlar. Artık daha çok yazma umuduyla hepinize iyi pazarlar diliyorum. Kitap okuyun mutlu olun. https://instagram.com/kitapokumutluol/ 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in blog. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *