Kitap Okuyan Kız

Doğduğum evin turuncu bir kütüphanesi vardı tıka basa kitap dolu. Mutfağa açılan odanın kocaman duvarındaydı. Benim bitip tükenmeyen okuma aşkım orada başladı. Kaynayan çay, pişen yemeklerin kokuları, Hanem ablanın zorla yedirdiği meyveler ve çevrilen sayfalar. Bir sürü dünya ile tanıştırdılar beni rengarenk. Büyüdükçe de  kitaplar elimden hiç düşmedi. Her boş anda sahilde, vapurda , uçakta, kafede hep eşlikçimdi onlar.Her yerde kitap okuyan bir kızdım ben.  Çantamda kitap yoksa kendimi çıplak hissedenlerden. Kitaplar yanında bonusları ile geldiler kurabiyeler, çaylar, kafeler en büyük bonus ise arkadaşlardı. Başka kitap okuyanlardı onlar. 

Büyüdüm turuncu kütüphaneli ev geride kaldı ama her gittiğim yerde kitaplarım hep benleydi. Turuncu kitaplık isim değiştirdi beyaz kütüphane oldu. Kitaplar hep beni takip etti.

Blog yazmaya Zeya olarak 5 yıl önce başladım. Paylaşmanın paylaştıkça zenginleşmenin keyfini yaşadım hep.En büyük kazancım blog arkadaşlarım oldu. Zeya günce olarak kendi macerasına devam ederken okuduğum kitapları, okuduğum yerleri, başka kitap okuyanların  maceralarını , kitapla okumakla ilgili herşeyi paylaşacağım bir yer olsun istedim.

Kitap okuyan kız bugün sanal hayatına başlıyor. Ben onun hayalini görür görmez sevdim umarım siz de seversiniz…

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in kitap okuyan kız anlatıyor. Bookmark the permalink.

8 Responses to Kitap Okuyan Kız

 1. atalet says:

  hoş geldin kitap okuyan kız..

 2. kitapokuyankız says:

  hoş bulduk 🙂

 3. cocuklacocuk says:

  Zeya , hayırlı olsun. Çok güzel olmuş burası

 4. kitapokuyankız says:

  çok teşekkür ederim 🙂

 5. Sebla says:

  Ben daha yeni gördüm Zeya:) Çok güzel bir fikir:) Fikrine sağlık;)

 6. kitapokuyankız says:

  hoşgeldin Sebla 🙂
  teşekkür ederim

 7. aycan says:

  Zeyam cok guzel olmus cok begendim. Hayallerinin pesinden kosmaya devam belki kitap okuyan kiz birgun bir kitapevi olurmu olur turuncu beyaz yesil mor raflariylaaaa

 8. Kitap okuyan kız olarak yıllarını geçirmiş bir kadınım ben de . Şimdi de kitap okuyan kadın yani….Çok hoş bir yorum ve özgeçmiş…..selamlar ve sevgiler….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *