Kitap ile Mutlu Et

instagram

Nasıl başladık, neler yapıyoruz  daha neler yapabiliriz biraz anlatmak istiyorum.

Kitap ihtiyacı olan okullara nasıl daha çok kitap gönderirim diye düşünürken aklıma bu fikir geldi.  Evlilik listesi gibi ihtiyacı olan okulların kitap listesi olsun isteyen bir veya daha çok kitabı göndersin. Böylece daha çok okulun daha çok kitabı olsun daha çok çocuk kitap okusun, daha çok ortak noktamız olsun.

Önümüz yılbaşı olduğu için yılbaşında birbirimize hediye almak yerine ihtiyacı olan bir okula kitap gönderelim istedim. Herkes olumlu yanıt verince şöyle yapmaya başladık:   Ben okullardan öğretmenlerle konuşup liste alıyorum, listeyi okul adresi ile facebook grubumuzda yayınlıyorum. Göndermek istediğiniz kitabın numarasını söylüyorsunuz ve ben o kitabı listeden kaldırıyorum. Şu anda 3. listedeyiz. Sizler de seçtiğiniz kitap veya kitapları okulların adresine gönderiyorsunuz. Liste bitince yeni bir liste yayınlıyorum. Sonra eğer isterseniz facebook grubundaki görselleri kitabı adına hediye ettiğiniz arkadaşınızın ismini etiketleyerek sosyal medya hesaplarında paylaşıyorsunuz.

Facebook grubumuz

https://www.facebook.com/groups/1236865726407903/

Kitapları dilerseniz online kitap sitelerinden alıp direkt okula gönderebilirsiniz. Bir çok sitede indirimler ve ücretsiz kargo var. Ya da kitapçıdan alıp kargolayabilirsiniz. Aklınızda olsun PTT Kargo kitap bağışı derseniz %50 indirim yapıyormuş. Koliniz açık postaneye gidip göstermeniz yeterliymiş.

Bu listelerin yılbaşı ile kalmamasını tüm yıla yayılmasını çok istiyorum. Bu konuda bir kaç fikrim var sizlerle paylaşacağım eğer sizinde fikirleriniz var ise bana yazar mısınız?

Eğer facebook kullanmıyorsanız info@kitapokuyankiz.com’a mail atarak listeye ulaşabilirsiniz.

Kitapların kurtarıcı olduğunu bir kez daha gördüm. Bireysel ve ülkesel zor günler geçiriyorum, geçiriyoruz. Kitaplar benim can kurtaranım. Geçtiğimiz hafta dibe vurmaya gayet müsait iken yine beni suyun yüzüne çıkaran kitaplar oldu.  Bir de ilk listeyi yayınlar yayınlamaz kitapları seçip okula ışınlayan kitap melekleri. Sayenizde içim pırıl pırıl. İyi ki varsınız.

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in blog and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *