İmza:ben

Kitapokuyankız’daki en torpilli kitap bu kitap çünkü 484 ve 485. sayfaları bana ait. Önce babalara yazdılar ismi imza kızın oldu sonra kocalara seslendiler imza karın oldu son olarak da istediğiniz birisine mektup yazın imza ben olsun dendi ve 154 kadın imza ben ile bitirdikleri mektupları yazdılar O mektuplardan birini d eben yeğenim Metehan’a yazdım. Kitap elimize geçene kadar tek kelime etmedim. Okuduğunda yüzündeki şaşkınlığı görmenizi isterdim.

İmza gününde bir çok yazarla ve bu projenin mimarları Banu ve Esra ile tanışma şansımız oldu. Herkesin birbirinin kitabını imzaladığı curcuna bir gündü. Çok keyifli saatler geçirdik. Bu projenin en güzel sonucu ise tüm gelirin Türgök’e bağışlanması. 2. baskı çıktı bile ne kadar çok satılırsa o kadar aydınlanacak dünyalar var. Aynı zamanda kitap sesli kitap olarak da çıktı.

Mektupların arasında beni en etkiyeleni Şafak Pavey’in doktorlara yazdığı mektup oldu. Mutlaka okumanızı öneririm.

Kitabın tanıtım yazısı şöyle

Hayatınızda son söz söylemek isteseniz kime, ne derdiniz?

Farklı sosyokültürel yapılardan kadınlar, hayatlarındaki ilk erkek olan babalarına yazdılar önce mektuplarını. Tüm söylemek istediklerini bu mektuplarda dile getirdiler. Sonrasında kız çocukları büyüdü ve karşılarına çıkan diğer erkeklere, eşlerine, sevgililerine, beyaz atlı prenslerine döktüler içlerini. Son olarak da “İmza: Ben” ile hayatta son söz olarak kime neyi söylemek istediklerini dile getirdiler. Kimi kendine, kimi geçmişine, kimi hastalığına, kimi hiç doğmayacak çocuğuna… Kolektif mektuplardan oluşan üçlemenin son kitabı “İmza: Ben” ile hiç tanımadığınız ya da çok yakından tanıdığınız kişilerin dünyalarına farklı bir gözle bakacak, belki de her bir mektupta kendinizi bulacaksınız.

Kitabı alın 484. sayfada buluşalım 🙂

Sevgiyle kalın 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Sesli Kitap, Yazarlar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *