Hop Ordayız

Kötü uyandığım ve kendimi bir iş icat edip erkenden sokaklara attığım, yürürken de nasıl geçecek bunca yıl dediğim bir sabah yanımdan geçen arabadan Yatcaz kalkcaz hop ordayız şarkısı bağırdı kulağıma. Sanki sihirli sözlermiş gibi iyi geldi. Gideceğimiz yer orası eninde sonunda, ben kavuşacağımıza inanıyorum. İçimi rahatlattığını bilmeden araba hızla uzaklaştı.

Burada kaldığımız süreyi anlamlı kılmak başımıza gelen derslerden geçmek son sınavı verip zamanı gelince hop ordayız diye düşünmek iyi geliyor.

Ölümden hiç korkar mıydım hatırlamıyorum ama ölüm benim için karanlık birşeyden Kazım abi sayesinde sevgi dolu bir deneyime dönüştü. Allaha kavuşmak asıl yuvaya gitmek. Bu yüzden ölene değil de kalana daha çok üzülüyorum.

Ölenin iyi bir yere gittiğini biliyorum tabii delice merak ediyorum nerede ne yaptıklarını. Çokça yanımda hissediyorum onları. Her zamankinden daha çok sevgilerini hissediyorum. Buluştuğumuzda anlatacak çok şeyim mi olacak zaten hepsini biliyor mu olacaklar çok merak ediyorum.

Bu dünyanın sevgi dolu bir deneyim olduğunu unutmadan, asıl yuvaya gidene kadar dersleri iyi çalışmamız gerektiğini, kendimize ve çevremize fayda sağlayacak adımlar atmamız gerektiğini biliyorum. Umarım yaşamda ilerlerken bu bildiklerimi uygulayabilirim.

Herkes için ayrı zorlukları var bu dünyanın ama yalnız değiliz Allah her adımımızda bizimle. Onun izniyle her zor günün aşılacağına inancım tam.

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in blog. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *