Her Şeyin Gizemi

 

Yazar: Barbara O’neal

Yayın evi: Sayfa6

Çeviri: Feza Çakır

Tur rehberi olan Tessa’nın New Mexico dağlarının eteğine yeni turları için yer keşfetmek için kısa süreliğine gider. Bu kısa süreli ziyaret gittiği yeri daha önceden tanıdığına dair bir çok gizemli olayla dolunca kaldığı süreyi uzatmaya karar verir. Küçük kasabada yeni dostlar edinir ve hayatının eksik parçasını tamamlamak için eskiden kalma bir çok gizemi çözer.

Kitabın en sevdiğim kısmı bir süre önce ziyaret ettiğim Amerika’nın  New mexico eyaletinde geçmesiydi. Gidilen yerler tanıdık olunca ve kitap doğayı ve kasabayı en ince ayrıntıları ile anlatınca okuması oldukça keyifli oldu. Bu kitabı unutulmaz yapan bir başka özellik ise kitabın içinde yer alan 100 kahvaltı kafe ve enfes kahvaltı tarifleri. bazı bölümlerin sonunda verilen tarifler ile sizde evde 100 kahvaltı kafenin lezzetlerini yapabiliyorsunuz. Kitabın sayfaları yapış yapış olursa  dert etmeyin. vita’nın tarçınlı rulolarını yaptığınızı ve okurken bir yandan da yediğinizi tahmin edebiliriz kolayca.  Bu kitabın ismi 100 kahvaltı kafe olsaydı diye düşündüm hatta inernette böyle bir kafe gerçekten var mı diye araştırmalar yaptım ama bulamadım.

Plajda okumak için ideal bir kitap. Yazarın Türkçe’ye çevrilen bir kitabı daha var.Mutlu sonlar bahçesi. Diğer kitapları ise henüz orjinal dilinden okunabilinir. Tüm isimlerin mutfak terimleri ile ilgili olması daha bir çok yemek tarifini okuyacağımızın işaretçisi olabilir. Yazar hakkında ve diğer kitapları hakkında daha çok bilgi edinmek içinhttp://www.barbaraoneal.com/ How to bake a perfect life yani mükemmel bir hayatı nasıl pişirirsiniz  okunacaklar listeme girdi bile.

Mutlu okumalar

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *