Hafiflik

Çekirdek yemem gerçekten ailede endişe yaratmaya başladı. Bu akşam yememeye çalışacağım. Yoksunluğa girer miyim bilmiyorum. Akşamları annemde konuşlanıp ders çalışıyorum. Hafta sonu sınavlarım var. 2. Üniversiteye 40 yaşında başlamak iyi bir fikir mi bilmiyorum hala ama Persler ağlamadan bir kaç saat geçirmemi sağlıyorsa iyi bir şey olmalı. Hafta sonu 3 sınavım var. Vedat’dan hemen sonra sınavlar vardı. Hiç gitmek istememiştim ama evden çıkmamı sağlayacağı için gitmiştim.4 dersten el yordamıyla geçmişim. Sonuçlara şaşırdım tabii. Bu hafta sonu ise bütünlemeler var. Vedat’ın stres yapma demesi kulağımda çünkü geçen dönem Çin Tarihi germişti beni.

Vedat’ın sesi hep kulağımda zaten. Öyle çok özlüyorum ki bazen nefes almak zorlaşıyor. Sonra bu halde olmamı hiç istemeyeceği geliyor aklıma. Kendimi düzeltmek için uğraşıyorum. Sevginin sonsuz olduğu boyutlar değişse bile sevginin devam edeceğini düşünmek böyle zamanlarda iyi geliyor. Ama insan hep böyle düşünemiyor.Ne bileyim  sımsıkı sarılmak istiyor bazen.  Çok özlediğimi söylemiştim değil mi?

Günler bir şekilde devam ediyor. İşe gidip  geliyorum. Hiç birşey olmamış gibi çalışıyorum. Hafta sonuna planlar yapıyorum sonra vazgeçiyorum. Yine plan yapıyorum. Nerede olmak iyi geliyor bazen hiç bilmiyorum. Her gün akşam olmasını uyumayı hedefliyorum. Hatırlamıyorum ama rüyamda sanki birşeyler görüyorum. Sabah ilk uyanışlarım hafif oluyor oradan biliyorum. Hatırlayana kadar herşey hafif.  O hafifliği de özledim. En son sanırım kızlarla Berlin’e gittiğimde sıfır endişeliydim. 1,5 sene önceymiş. O halimi de özledim.

Şimdilik bu kadar Hindistan Tarihine vereceğim kendimi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in blog. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *