Fabio Volo

İtalyan  yazar Fabio Volo’nun kitapları  ile bir İtalya seyahatinde tanışmıştım. O zaman kitapları Türkçe’ye çevrilmemişti. Erkeklerin yazdığı aşk hikayeleri farklı oluyor. Daha gerçekçi sanki. Fabio Volo kitapları da bir erkeğin gözünden ilişkileri anlatıyor genelde yada bir erkeğin büyümeye çalışmasını ve hayatın sorumluluğunu almaya çalışmasını. İtalya’da ki kitapçılarda bestseller raflarında mutlaka bir kitabı bulunuyor.  Geçtiğimiz yıllarda Türkçe’ye de 3 kitabı çevrilmiş.Hepsi de Pupa Yayınlarından çıkmış.  Bir gün daha ve kısa bir yürüyüşe çıkıyorum ve Dünya’da bir yer. Bir gün daha orjinal adı ile Un Giorno Piu ilk okuduğum kitabıydı.

Kitabın konusu kısaca şöyle ;

Giacomo hergün işe giderken tramwayda gördüğü kızla bir türlü konuşamaz. Kızın onu kahve içmeye davet ettiği gün ülkeden ayrılacağını öğrenir. Newyorka bir kaç haftalığına onu ziyarete gittiğinde bir oyun oynarlar. Sevgili gibi olma, sonra evli gibi olma hatta kendilerince düğün bile yaparlar. Sonra hikaye gelişir. Sonunu anlatmayacağım okumak isteyenlerin keyfini bozmamak için.

Türkçe’ye çevrilen diğer kitapları kısa bir yürüyüşe çıkıyorum ve Dünya’da bir yer’i henüz okumadım. Kısa bir yürüyüşe çıkıyorumun İtalyancası kütüphanemde okunacak kitaplar arasında. Aynı zamanda ünlü bir aktör olan Fabio Volo’nun oynadığı Casomai (kısmetse) filmi de seyretmeye değer.

Fabio Volo hakkında daha çok bilgi için www.fabiovolo.net

 

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

One Response to Fabio Volo

  1. lale says:

    sevdiğim kitasplar filme alınınca hem çok hoşuma gidiyor hem de filmimutlaka mgörnek istiyorum. Bu yazarın hiç kitabını okumadım…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *