EV ERKEĞİ

Yazar: Ad Hudler

Yayın evi: Can Yayınları

Çevirmen: Ülkem Gürpinar Çorapçı

Kitap, Can Yayınlarından çıkmış. Yazarın daha önce bir kitabını okumadım. Dili çok akıcı sanırım bunda çevirinin katkısı da büyük.Yazar bu kitabı kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazmış. Arka kapağı okuduğumda; ah işte!  Yaz için eğlenceli bir kitap dedim ama umduğumdan da güzel buldum. Başlangıçta konu ,kadın ve erkeğin,  daha önce sinemada da denenmiş bilindik evde ki rol değişimi gibi göründü ama, hikaye gerçekten de güzel işlenmiş. Her bölüm sonunda ev erkeğimiz, o bölümde adı geçen yemeğinin tarifini de veriyor.

Kitapta, beni asıl çeken, eğlendiren  ev erkeğimizin annesi… Araba satıcısı kocası, arabasının artık değişitirilmesi  konusunda ısrarı üzerine, arabasıyla firar edip, Amerika’yı baştan başa geçişinin hikayesi var ki, bir yapımcı sırf bu hikayeyi kitaptan çekip alıp, film yapabilir. Gittiği yerleri, tanıştığı insanları  oğluna mail yoluyla anlatıyor. Kocasının karısının bu davranışı hakkında, oğluna söylediği şu cümle beni çok güldürdü.-”Annen çok hayalci bir tip , Lincoln,çok fazla kitap okuyor ve var olmayan bir dünyayı bulmak  gibi çılgın bir düşüncesi var.”

Peki şimdi de annenin şu sözlerine kulak verin bakalım.

Kadınların erkeklerden daha çok okumalarının nedeni var. İstemedikleri yerlerde ve durumlarda  daha sık bulunmak zorunda kalıyorlar.Futbol sahaları, hastane odaları, yatak başları- ve kitap okumak zamanın geçmesini sağlıyor.

Özetle söylemek gerekirse ben bu kitap evet  hayatınızın kitabı değildir ama farklı bir yaşam biçimine eğlenceli bir bakış olarak okumanızı tavsiye ettiğim kitaplar arasında yer alabilir.

Benzer Yazılar

About laleninkutuphanesi

Onca sarı Lalenin içinden kendini gösteren kırmızı Lale benim işte..Farklılıklarımız değilmidir bizi cazip kılan, diye kendini tanıtan Laleninbahçesi Laleninkütüphanesi köşesi ile kitapokuyankız'da.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

5 Responses to EV ERKEĞİ

 1. mutlaka arayıp bulucam lale ablacım…

 2. lale says:

  Zeynepcim, bulamazssan gönderirim sana, haber ver bana

 3. Lale ablaaa, allahım ya, geçenlerde sen bloguna yazmıştın yorumunu yapacagını, ben de o gün geldim, dolandım dolandım birşey bulamadım burada!
  Okuyacagım lısteye ekledım.

  Ben de “kısa saçlı kadınlar” dıye bır kıtaba basladım, tam yazlık bır kıtap, akıcı, okunası.

 4. atalet says:

  gidiyorum devereye tatil kitaplarımı almaya listeme ekledim…
  =)

 5. Asis says:

  Bugunlerde aslında uzun zamandır elime ne alsam gitmiyor,ilerlemiyor..kitaplar okunmayı bekliyor listem uzuyor sayende 🙂 alıp okumayı isterim .Var olmayan dunyayı arayan kadını ve bunu söyleyen erkeği merak ettim,okumalı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *