Diğer Alem

Öbür dünyayı merak ediyor musunuz? Ben çok ediyorum. Şimdi ne yapıyorlardır diye başlıyor kafamda sorular. Buraya benziyor mu orası da ? Diğer alemle ilgili bulduğum ne kadar çok kitap varsa okuyorum. Orada zaman yok diyorlar. Zaman bu dünyanın oyunu diyorlar. Onlar artık çok güzel bir yerde diyorlar. Ben o yeri delice merak ediyorum.

Belki de bu dünyaya şöyle bir gelip gidiyoruz da biz ona ömür diyoruz. Bize uzun geliyor. Vedat’la Kazım abi bu salak neden ağlıyor ki diye gülüyorlardır arkamdan belki. Hep yaptıkları gibi kafa kafaya verip sohbet ediyorlardır belki de .

Zamanı gelince kavuşacağız fikri beni çok mutlu ediyor. Her geçen gün o güne biraz daha yaklaştırıyor. Yaşayacağımızı yaşayalım ve artık gidelim istiyorum. Ölenle ölünmüyor diye bir laf var ya. Birçok kişi bana hayata devam edeyim diye söylüyor. Bence doğrusu ölenle ölünemiyor. Yaşanamıyor da. Arada bir yerde kalakalınıyor. İşte o aradalık çok yoruyor insanı. Ne orada ne burada hali. Bence bu aradalık hiç bitmeyecek, bu yaralar hiç iyileşmeyecek. Sadece bu yaralarla yaşamayı öğreneceğiz.

Hep diğer alemi merak edeceğim. Şimdi şöyle yapıyorlardır diye düşüneceğim.Ağladığım için bana kızıyorlardır diye mutlu olmaya çalışacağım. Beni gülümseyerek izlediklerini hayal edeceğim. Her ihtiyacım olduğunda bir yolunu bulup orada olacaklar. Selamlarını bir şekilde gönderecekler. Sevgilerini daima hissettirecekler.

 

 

 

 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in blog. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *