Deniz Taşları

Yunus Nadi Kitap ödülü kazanan romanları hep çok sevmişimdir. Yiğit Okur ile ilk tanışmam da bu sayede oldu. Deniz Taşları listeme girdi ama almam uzun sürdü. Neyse ki alır almaz başladım. Neden daha önce okumadım diye hayıflandığım bir kitap oldu.

.Robert Kolejli arkadaş grubunun hikayesi üzerinden anlatılan bir dönem romanı.  Bir şirketin başına geçip avukat arkadaşı sayesinde çok zengin olan Tarık , büyük bir konağın tek varisi Nazan ve diğer arkadaşları. Hepsi birbirinden ilginç karakterler. En ilginci ise en tepedeyken hayatını tasfiye eden Tarık.

Kitabın sonu oldukça ilginç. Eğer eski İstanbulu özlediyseniz hemen bu romanı almanızı öneririm. Eminim siz de bir çok tanıdık mekan ve sima bulacaksınız.

Yiğit Okur’un diğer romanları da listeme girdi. Şimdi ise yarın ki tren yolculuğuna uygun bir kitap arıyorum. Bakalım hangi kitap beni seçecek ?

yigitokur 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar. Bookmark the permalink.

One Response to Deniz Taşları

  1. Serpil says:

    Hulki Bey ve Arkadaşları’nı okudum, çok beğendim.Deniz Taşları’nı da alırım hemen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *