Delice – Hande Altaylı

“Mutluluktan uçabilmenin sırrı da buydu: Hafif bir kalp”

Hande Altaylı’nın kitaplarını severim ben. Hikayeleri, karakterleri çok gerçekçidir.  Bu yüzden Delice raflarda yerini alır almaz hemen aldım ve bir çırpıda okudum. Meryem ve Kazım’ın hikayesini çok sevdim ben. Kitap bitti onların hikayesi kafamda devam etti. Acaba bu romanın devamı gelir mi?

Herkesin kötü olduğu Çakalağzı köyünde geçen hikayede köyün delisi Kazım ve ailesi ve de  köyün başka türlü bir delisi Meryem ve Aliçosu’nun hikayesini anlatmış Hande Altaylı. Saatin yavaş aktığı sıcak bir yaz günü başlıyor hikaye ve köyün bütün boğuculuğunu size hissettiriyor. Sonu beklemediğim bir şekilde bittiğinden henüz okumayanlar için ayrıntılara girmeyeceğim.Tek anlamadığım Meryem’in babası Ağır İrfan’ın Ağır İhsan olmasıydı. Sanırım gözden kaçmış bir hataydı. Kitabın sonuna kadar acaba bir nedeni var mı diye merak ettim.

Delice’yi siz de okuduysanız yorumlarınızı bekliyorum.

İyi okumalar !

 

 

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar, Yazarlar and tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to Delice – Hande Altaylı

  1. Serpil says:

    Zeyacım ben de çok beğendim bu kitabı, tempo hiç düşmeden son sayfaya kadar geldim.
    Evet, İhsan bir yerde İrfan olmuş, Nurdan Meryem diye yazılmış, Aliço da Kazım diye 🙂
    Yeniden basımlarda düzeltirler, bu güzel kitapta hiçbir hata olmasın istiyor insan di mi.
    Sevgiler 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *