Bugün

Bu bayram bir garip geldi bana. İlk bayramın zorluğu mu hep beraber tatil yaptığımız bayram olması mı bilmiyorum. Evde yalnız kaldıkça daha çok ağladım. Belki de bu ağlayabilmek iyi birşey bilmiyorum. Zaten ben artık neyin iyi olduğunu neyin kötü olduğunu bilmiyorum. Hep bir boşluk var ve o boşluk hiç dolmayacak gibi. Sanki kayıp, özlemek , boşluk bütün dünyayı sarmış bana hiç yer  bırakmamış gibi.

Bayram sabahı evde kendi kendime mutluluk versin diye bugün bayram erken kalkın çocuklar şarkısını dinlemeye başladım. Meğerse daha önce anlamadığım hüzünlü bir şarkıymış daha beter oldum.

Evde olduğum her an kitaba verdim kendimi. Gözyaşı konağını  okudum. Ben doğmadan 100 yıl önceyi anlatan sonunda çok ağlasam da sevdim hikayeyi. Sonra mutlu sonla biten The year of taking chances’ı okudum. Evden anneme kaçtım hep ve hiç durmadan çekirdek yedim. Acaba psikolojide acıya karşı çekirdek yemek diye birşey var mı yoksa ben tek miyim?

Bugün ise Kazım abinin doğum günü… Geçen sene bugün evde roller yaptığımız içten içe herkesin son doğum günü olduğunu bildiği ama dillendirmediği gündü. Bir sonraki seneye katlanmış acılarla gireceğimizi kim bilirdi ki ? Bayramlar zor özel günler zor herşey zor. Bugün durmadan gözüm yaşlı. Kime ağladığımı kimi özlediğimi karıştırdım. Bugün böyle olmayı kabul ediyorum. Yarına nasıl olurum onu da yarın düşünürüm.

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in blog. Bookmark the permalink.

One Response to Bugün

 1. Özlem says:

  Merhaba Zeya:)
  Çekirdeğin barındırdığı besin karışımı sanıyorum bağışıklık sistemini koruyor. Faydalarına bakılırsa sadece çekirdek yiyerek bile epey yaşayabiliyoruz. Bir de ritmik hareket, beynin işlem sistemine destek veriyor. Annem örneğin çok yün örüyor. Yazın normalde örmez. Herkesi bahtaniye sahibi yaptı:)
  Bu dönemin her bir anı çok kıymetli. Gidenlerimizin bize neler kattığını başka hiç bir dönemde bu denli berrak farkedip, içselleştiremeyeceğimizi düşünüyorum.
  Yazıların bana çok iyi geliyor. Umarım çokça yazarsın. Ve aklımdasın.
  Sevgiyle,
  Özlem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *