Boş Koltuk

Yazar: J. K Rowling

Çevirmen: Dost Körpe

Yayınevi:Doğan Kitap

Harry Potter ‘ın yazarı J.K Rowling’in büyü serisinden farklı bir kitabı çıktığını görünce hemen aldım. Çünkü hikaye anlatım şeklini ve ayrıntılara verdiği önemi seviyorum. Bir de kanlı canlı karakterler oluşturmasını.

Yeni roman Harry Potter serisinden çok farklı. Tek ortak yanı İngiltere’nin küçük bir şehrinde geçmesi. Belediye meclis üyesinin birinin ölümü ile boşalan koltuğa kimin geçeceği tartışılırken gelişen hikayede koltuğu doldurmak isteyenlerin hayalleri ve çocukların bakış açıları da anlatılıyor. Kitapta hep bir çatılma var. Karı koca, baba oğul, öğretmen öğrenci, anne kız, fakir zengin, patron işçi doktor hasta herkes birbiri ile çatışıyor ve bilmeden istemeden herkesi birbirinin hayatını etkiliyor.

Kitapta beni en etkileyen karakter Krystaldı. Annesi Teri’nin uyuşturucu ile mücadelesi ve hayatla baş etme çabası bir umuda tutunma çabası vardı. Yetişkinlere yazılmış bir roman da olsa gençler  yine ön planda yer almışlar.

Arnavut kaldırımlı bir kasabada gezip başkalarının hayatlarına dalmak için güzel bir roman. Bana Maeve Binchy kitaplarınıın tadını verdi.  J .K Rowling yazmaya devam eder inşallah. Bİr de unutmadan son bir habere göre BBC bu kitabı diziye uyarlayacakmış. Böylece mini dizi olarak da seyretme şansımız olacak

Mutlu Okumalar

 

Benzer Yazılar

About kitapokuyankiz

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor. Kitap okuyan kızın kişisel bloğu Zeya’yı okumak için tıklaynız.
This entry was posted in Kitaplar. Bookmark the permalink.

2 Responses to Boş Koltuk

  1. lale says:

    a okudun mu? biri okuyup fikir vermeden okumayacağım demiştim. Sen referans verdikten sonra,okuyayım artık.

  2. Lale abla oku oku çok seversin sen 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *