Books for Cooks

Yerden tavana raflar dolusu yemek kitapları ile dolu bir dükkan düşünün bir de bu dükkanın iştah açıcı yemekler koktuğunu. Londra Nottinghill’de bulunanBooks for Cooks:  Cook Books deneysel mutfağı ve binlerce yemek kitabı ile profesyonel ve ya amatör tüm ahçıların cenneti.

İngiliz mutfağına rağmen Londra’da bu dükkanın bir hemşire tarafından açılması ilk başlarda şaka olarak algılanmış ancak zamanla mutfakan yolu geçen herkesin uğrak yeri haline gelmiş. İlk sahibi Heidi Toscana’ya taşındığında dükkanı kapıdan müşteri olarak girip bir daha hiç çıkmayan Eric ve Rosella’ya bırakmış.

Yemek tarifleri karıştırırken o günlük menüyü deneyebileceğiniz ve workshoplara katılabileceğiniz bu küçücük dükkan kocaman bir dünyayı içinde barındırıyor. Londra’ya gidip kitapları karıştıramayacaklar için ise dünyanın her yerine kitaplarını ulaştırabiliyorlar.

sayfalarını ziyaret etmek için : www.booksforcooks.com

 

Benzer Yazılar

About admin

Çantasında kitap yokken kendini çıplak hisseden bu yüzden minik çantalar kullanamayan, kitapevlerinde kendini kaybeden kitap okumak kadar yazmayı da seven biri. Burada okuduklarını ,okuduğu yerleri ve okurken yediklerini paylaşıyor...
This entry was posted in Kitapçılar. Bookmark the permalink.

3 Responses to Books for Cooks

 1. lale says:

  üfff burası tam benlikmiş…İki keyfim içinde ideal…

 2. kitapokuyankız says:

  Lale abla çok güzel di mi kitaptan bak mutfakta yap :):)

 3. Işın says:

  İşte beklediğim post.
  Istanbul’a da lazım bir tane..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *